Kérdések és válaszok
Milyen Xbox-om van?
Alapjában véve kétféle Xbox 360-as konzol van, a régebbi fajta FAT és az újabb SLIM. Ezen belül többféle hardver verzió létezik ami alább látszik is. A gép könnyen beazonosítható a tápcsatlakozó alapján. Nem a tápegységet, hanem a gépen található aljzatot kell megnézni.
Ez alapján a kép alapján könnyen meg lehet tudni milyen gépünk is van pontosan.
SLIM felül, FAT alul.
———
Milyen DVD meghajtó van a gépemben?
FAT gépeknél szétszerelés nélkül is meg lehet állapítani a meghajtó pontos típusát. Az alábbi kép ehhez nyújt segítséget.
Amennyiben "sima" U alaku a DVD tálca alakja, az két típusú DVD-re is utalhat. Ekkor a meghajtó elején található nyílást kell megnézni, ahol a vezeték színe segítségével pontosan beazonosítható a DVD.
SLIM gépek két féle DVD meghatjóval vannak jelenleg forgalomban. Ezek szintén a tálca alakja alapján beazonosíthatók.
———
Alkalmas-e a gépem RGH-ra?
SLIM gépeknél nincs probléma, jelenleg minden típusú gép alkalmas ár, verziótól (Trinity, Corona) és dashboard-tól függetlenül.
FAT gép esetében viszont más a helyzet, itt a Xenon alaplapos gépeken kiesnek a szórásból. A többi gépen (Zephyr, Falcon, Jasper) dashboard verziótól föggetlelnül szintén meg lehet megcsinálni a módosítást.
———
Alkalmas-e a gépem FLASH-re?
A régebbi FAT gépek kivétel nélkül mind alkalmasak FLASH-elésre.
A SLIM gépek sajnos csak 2011.05-hóig alkalmasak, jelen állás szerint.
———
Mi az a FLASH?
Ha a gép flash-elve van, akkor alkamas másolt játékok futtatására. Ekkor nincs szükség merevlemezre a játékok futtatásához, csak ki kell írni a kiválasztott játékot egy kétrétegő DVD DL+ lemezre.
———
Mi az az RGH?
Ha egy konzolba be van szerelve egy RGH chip, akkor alkamassá válik a gép bármilyen XBOX 360-ra írt program futtatására, legyen az játék vagy bármilyen más alkalmazás. Ezen kívül feloldja a régiókódot, tehát mind PAL, mind NTSC régiós játékok futni fognak a gépen.
A játékok futtatásához szükséges belső vagy USB-s merevlemez. A programokat vagy hálózaton keresztül (FTP) vagy usb-n lehet felmásolni a gépre.
———
Mi az a Dual boot?
Dualboot esetén a gépnek két működési állapota lesz. Egyik az original, amikor lehet LIVE-re menni online játékokkal játszani (eredti lemezről). A Másik az RGH mód, amikor nincs LIVE, de bármilyen programot el lehet indítain a konzolon. Tehát nem kell lemondani a kedvenc játékunkról amivel a neten akarunk játszani, viszont nem is kell mindent megvenni... :) A két állapot között egy gombban lehet váltani.
———
Xbox 360 játékok kiírása lemezre
Először is tisztázni kell, hogy ez a leírás az LT 3.0-ás lemezek kiírását mutatja be. Ha tehát a gépen LT 2.0 vagy régebbi FLASH van, akkor ezzel a módszerrel nem lehet kiírni a lemezeket! Ajánlom a Verbatim DVD+R DL lemez használatát, mert a többi márkával (Maxxel, TDK, Ritek, stb..) eléggé rossz tapasztalatok vannak.
Először is szükség van egy olyan DVD íróra ami alkamlas az Xbox lemezek kiírására (ugyanis nem mindegyik megfelelő rá!!!!) A listát itt lehet megnézni: Lista
Amennyiben az alábbi DVD írók egyike van a gépünkben és rajta van a megfelelő FIRMWARE, a Payload program használatra nem szükséges.
ASUS DRW-24B3LT, DRW-24B3ST
HP DVD 1270iB, QSI DDW-242S
LITE-ON iHAS124B, iHAS224B, iHAS324B, iHAS424B, iHAS524B, iHAS624B
Én elsősorban ezeket ajánlom.
Ha megvan a kiírni kívánt játék, akkor a következő programokra lesz szükség:
A programok feltelepítése után az ABGX-et kell elindítani és a következő képpen beállítani. (Azt írom csak le amit az alapértelmezett beállításokhoz képes változtatni kell!):
Option fül:
- Check for AnyDVD style game data corruption - bekapcsolni
AutoFix fül:
- AutoFIx Therhold: Level3 - AutoFix if stealth passes but fails verification
Misc fül:
- Your console's region code: ->Select -> Pal (europe) :00FE000
Ezután meg kell nyitni az ISO file-t és alul megnyomni az Launch gombot. Én a biztonság kedvéért kétszer szoktam lefuttatni, hogy biztosan mindent megcsináljon. Internet kapcsolat kell a programnak!!!
Ha minden zöld, akkor jöhet a kiírás.
El kell indítani a BurnerMax Payload programot és meg kell nyomni a BurnerMax gombot. Ki fogja írni hogy BurnerMAX not enabled, YET, de ez így jó.
Utána el kell indítan a IMGBurn programot, ki kell választani a Write image file to disk-et és be kell tenni a meghajtóba az üres DVD lemezt.
Vissza a BurnerMax Payload-hoz és újra meg kell nyomni a gombot. Ha azt írja ki hogy BurnerMAX is enabled, akkor minden rendben van, ha azt hogy BurnerMAX not enabled, YET, akkor az író mégsem megfelelő, keresni kell egy másikat.
Vissza az IMGBurn-be és a tools -> setting -> wirte alatt be kell állítani az options sekciónál a Layer Break (For DL Media): Calculate Optomal-ra.
Azután meg kell nyitni az ABGX álltal létrehozott .DVD filet, és mehet az írás. Írásnál javasolt a 2.4x tempó választása!
Ennyi lenne a folyamat.
———